ładuję krótkie formy..

Filmy instruktażowe i szkoleniowe dla biznesu. Rodzaje.

Filmy instruktażowe i szkoleniowe możemy podzielić na następujące kategorie:

 1. Nauczenie procesu DIY
 2. Instrukcja obsługi fizycznych produktów
 3. Prezentacja funkcjonowania usług
 4. Prezentacja działania aplikacji
 5. Wyjaśnienie działania procesów w organizacji
 6. Szkolenie w formie wykładu

1. Nauczenie procesu DIY

Filmy instruktażowe tworzone są z myślą o możliwości samodzielnego wykonywania różnego rodzaju czynności, jak na przykład montaż baterii w łazience, rynny, siatki w ogrodzie, części w samochodzie, pokazują jak malować ściany, jak murować i co zrobić, aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. 

2. Instrukcja obsługi fizycznych produktów

Czyli fizyczna prezentacja urządzeń sprzedawanych klientom. Takie filmy mogą zastępować instrukcję obsługi danego urządzenia prezentując w przejrzysty sposób produkt i aktywizując jego odbiorców. Mogą również zaprezentować sposób użytkowania urządzenia oraz wyjaśnić działanie jego skomplikowanych funkcji.

3. Prezentacja funkcjonowania usług 

Tego typu filmy stosujemy jeśli chcemy zaprezentować potencjalnemu klientowi sposób funkcjonowania usługi, którą oferujemy.

4. Prezentacja działania aplikacji

Wyjaśniamy użytkownikowi w jaki sposób powinien korzystać z aplikacji.

5. Wyjaśnienie działania procesów w organizacji 

Takie filmy mogą być skierowane zarówno do klientów jak i do pracowników danej organizacji. Dzięki filmom instruktażowym pracownicy mają możliwość, aby zrozumieć niejasne dla nich działanie różnego rodzaju procesów, czy nowych strategii wdrażanych w przedsiębiorstwie.

6. Szkolenie w formie wykładu

Taka forma sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy przekazać określone informacje szerokiemu gronu odbiorców i dysponujemy ekspertem potrafiącym takie informacje przekazać.

Jak wykonać film instruktażowy lub szkoleniowy?

Proces produkcji filmu wygląda następująco:

 1. Zebranie informacji o produkcie/usłudze/procesie
 2. Przygotowanie scenariusza filmu na podstawie zebranych informacji
 3. Nagranie głosu komentarza lektora do filmu
 4. Przygotowanie oprawy graficznej : plansz graficznych, wykresów, infografik, napisów
 5. Wykonanie nagrań lub przygotowanie animacji
 6. Wybór muzyki
 7. Połączenie powyższych elementów w edycji 
 8. Gotowy film szkoleniowy lub intruktażowy !

Filmy instruktażowe lub szkoleniowe - czas realizacji

Realizacja filmów instruktażowych trwa z reguły kilka tygodni. Czas ten zależny jest od techniki realizacji i długości filmu. Pierwszy etap prac to zebranie informacji potrzebnych do realizacji filmu instruktażowego i przygotowanie scenariusza.

W oparciu o scenariusz możliwe jest rozpoczęcie kolejnych prac z zakresu preprodukcji. W końcu można przystąpić do produkcji właściwej. Jest to nagranie materiału lub przygotowania animacji oraz połączenia ich z dźwiękiem i oprawą graficzną. Czas trwania tego etapu zależy od tego co ma zostać przedstawione w filmie, ilości oprawy graficznej oraz długości filmu.

Ile kosztuje film szkoleniowy lub instruktażowy?

Koszt realizacji zależy od wyboru techniki oraz długości filmu. Z reguły koszty siegają od kilku tysięcy, do około 30 tysięcy złotych. Najdroższe w realizacji są z reguły skomplikowane animacje lub filmy wymagające organizacji większego planu zdjęciowego.

Dlaczego warto nagrać film szkoleniowy?

Realizacja filmu instruktażowego lub szkoleniowego to z reguły większy wydatek. Natomiast istnieje kilka powodów dla których warto taką inwestycję zrealizować. Mimo wysokich kosztów, dobrze przemyślana realizacja przyniesie wymierne korzyści. Są to: 

1. Promocja produktów lub usług naszej firmy poprzez instruktaż

Jest to bardzo popularna strategia w celu subtelnej reklamy produktów. Dostarczamy klientowi wymierną jakość pokazując jak stosować nasze produkty i jakie rezultaty możemy dzięki nim osiągnąć.

2. Lepsze przyswajanie informacji przez odbiorcę

Odbiorcy zdecydowanie bardziej docenią audiowizualne wyjaśnienie ważnych dla nich kwestii. Tradycje instrukcje obsługi oraz poradniki powoli odchodzą w zapomnienie. 

3. Oszczędność czasu i pieniędzy

Nakręcenie filmu instruktażowego to - w przeciwieństwie do organizowania tradycyjnych szkoleń - jednorazowa inwestycja. Raz nakręcony film można wielokrotnie wykorzystywać, zgodnie z potrzebami swojego przedsiębiorstwa. Z kolei oszczędność czasu wiąże się między innymi z brakiem konieczności dojazdu do firmy organizującej szkolenie i spędzania tam długich godzin. 

Przede wszystkim profesjonalizm

Zlecając przygotowanie filmu instruktażowego profesjonalistom, zyskać można gwarancję, że zrealizowana produkcja będzie wysokiej jakości, spełni indywidualne oczekiwania, także spełni oczekiwane cele, dostarczając odbiorcom niezbędnej im wiedzy. Skontaktuj się z nami, żeby poznać ofertę! Napisz do nas na office@krotkieformy.pl